1.Számítsd ki CDE háromszög kerületét, ha csúcsai C(4;6), D(12;10) E(-2;8)
2. Számítsd ki ABC háromszög oldalvektorait (AB, BC, AC) és
oldalfelező pontjait, ha a háromszög csúcsai A(7;-5), B(15;-1) és
C(11;21)
2021. febr. 7. 13:38
1/21 anonim válasza:
1. Pitagorasz tétellel, a háromszög oldalai az átfogók.
3/21 A kérdező kommentje:
hogyan?
2021. febr. 7. 13:49
4/21 anonim válasza:
CD=sqrt((12-4)^2+(10-6)^2)=sqrt(64+16)=sqrt(80)
5/21 anonim válasza:
AB vektor ((15-7);(-1-(-5))=(8;4)
...
6/21 A kérdező kommentje:
És az E-vel utána mi lesz?
2021. febr. 7. 14:12
7/21 anonim válasza:
Fc((15+7)/2;(-1-5)/2)=(11;-3)
8/21 anonim válasza:
A #6 kérdést nem értem. Hacsak azt nem tudod,hogy mi a háromszög kerülete.
Az oldalak hosszának összege.
9/21 A kérdező kommentje:
A képlet alapján nem egyértelmű, hogy kell mert ott csak AB van itt nekem meg CDE tehát három és így nem tudom mit kellene kezdjek vele.
2021. febr. 8. 09:02
10/21 anonim válasza:
A #4-ben kiszámoltam a CD-t. Ez alapján nem megy a DE és az EC?