Hogyan kellene elkezdjem a következő feladatokat?


1.Számítsd ki CDE háromszög kerületét, ha csúcsai C(4;6), D(12;10) E(-2;8)


2. Számítsd ki ABC háromszög oldalvektorait (AB, BC, AC) és

oldalfelező pontjait, ha a háromszög csúcsai A(7;-5), B(15;-1) és

C(11;21)



2021. febr. 7. 13:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
1. Pitagorasz tétellel, a háromszög oldalai az átfogók.
2021. febr. 7. 13:39
 2/21 anonim ***** válasza:
2021. febr. 7. 13:49
 3/21 A kérdező kommentje:
hogyan?
2021. febr. 7. 13:49
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

[link]

CD=sqrt((12-4)^2+(10-6)^2)=sqrt(64+16)=sqrt(80)

2021. febr. 7. 14:05
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

AB vektor ((15-7);(-1-(-5))=(8;4)

...

2021. febr. 7. 14:11
 6/21 A kérdező kommentje:
És az E-vel utána mi lesz?
2021. febr. 7. 14:12
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Fc((15+7)/2;(-1-5)/2)=(11;-3)

2021. febr. 7. 14:14
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

A #6 kérdést nem értem. Hacsak azt nem tudod,hogy mi a háromszög kerülete.

Az oldalak hosszának összege.

2021. febr. 8. 06:35
 9/21 A kérdező kommentje:
A képlet alapján nem egyértelmű, hogy kell mert ott csak AB van itt nekem meg CDE tehát három és így nem tudom mit kellene kezdjek vele.
2021. febr. 8. 09:02
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
A #4-ben kiszámoltam a CD-t. Ez alapján nem megy a DE és az EC?
2021. febr. 8. 09:42
1 2 3