Valaki segítene? Hogyan kell megoldani ezeket a feladatokat?


A tanár cseszik elmagyarázni úgyhogy fogalmam sincs hogyan kell úgyhogy már annak is örülnék ha valaki elmagyarázná hogy mit hogyan :/


1 ABC háromszög AB oldala 2 egység, BC oldala 3 egység hosszú, a két oldal

120°-os szöget zár be egymással. Számítsd ki AC oldal hosszát!


2. Egy háromszög oldala 6 cm a vele szemközt 56°-os szög van. Egy másik

szöge a háromszögnek 45,5°. Számítsd ki ezzel a szöggel szemközti oldalt

és a háromszög köré írható kör sugarát!


3. Egy paralelogramma oldalai 12 cm és 13 cm, közbezárt szög 41°12’.

Számítsd ki átlók hosszát, a paralelogramma területét, kerületét!


Ha segít valaki annak nagyon szépen köszönöm! :)



2021. febr. 3. 09:39
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Koszinusztétel.

2. Szinusztétel. A szinusztételből fakad az a/sin(alfa)=d azonosság, tehát ha kiválasztod az egyik oldalt, és annak hosszát osztod a vele szemközti szög szinuszával, akkor megkapod a háromszög köré írható kör átmérőjét, amit 2-vel kell még osztanod a sugárhoz.

3. Koszinusztétel. Annyit kell még tudnod, hogy a szögpercet hogyan váltjuk át fokba. 1°=60', tehát a váltószám 60, és osztani kell; 12' = (12/60)° = 0,2°, de ha van olyan számológéped, ami tud szögperccel is számolni, akkor enélkül is megoldható.

Kerület: összeadod az oldalakat.

Terület: a háromszög területére van egy másik területképlet: a*b*sin(gamma)/2, vagyis két oldalt és az általuk bezárt szög szinuszát összeszorzod, majd osztod 2-vel. Mivel a paralelogrammát két egybevágó háromszögből lehet összerakni, ezért ezt szorozni kell 2-vel, és marad a*b*sin(gamma), ez a paralelogramma területképlete.


Ha nagyon nem megy, akkor részletezem.

2021. febr. 3. 10:26
 2/2 anonim ***** válasza:

1) A koszinusztételbe helyettesíts be!


2) Szinusztétel:

sin45,5°/sin56°=b/6 => b=5,2

6=2*r*sin56 =>


3) Koszinusztétel többszöri alkalmazása => e, f

T=a*b*sin(alfa)

K=2(a+b)

2021. febr. 3. 10:31