Ezeket a matek feladatokat, hogyan kell megoldani?

[link]

2021. jan. 24. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:
46%

1.

a1 = 3

a2 = 3 * 2

a3 = 3 * 2 * 2 = 3 * 2²

a4 = 3 * 2 * 2 * 2 = 3 * 2³

2.

a1 = 5

a2 = 5 * q = 10

Innen megy már?

3.

Lásd az 1. feladatot!

2021. jan. 24. 12:27
 2/8 anonim ***** válasza:
40%
Ügyesen!
2021. jan. 24. 12:27
 3/8 anonim ***** válasza:

1) Tudod az első tagot és a hányadost, innen csak annyi a dolgod, hogy mindig szorzol a hányadossal:


3, 6, 12, 24, 48, stb. Ezzel ki tudod számolni a 10. tagot is. Egyébként pedig az


a(n) = a(1) * q^(n-1) képletet kellene használni, ahol a(1)=3, q=2, n helyére pedig a kérdéses tagok sorszámát kell beírni, esetünkben az 5-öt és a 10-et.


2) Itt az első két tagot tudod, ebből ki tudod számolni a sorozat hányadosát; mennyivel kell az 5-öt megszorozni, hogy 10-et kapj? 2-vel.


Tehát a sorozat: 5, 10, 20, 40, 80, stb.


3) Ugyanaz, mint az 1)-esnél;


-2, -6, -18, -54, -162, tehát a sorozat 5. tagja (-162).

2021. jan. 24. 12:27
 4/8 A kérdező kommentje:

Eddig ez az első:

a_1*q^4=3*〖(2)〗^4=3*16=a_5=48

a_1*q^9=3*〖(2)〗^9=3*512=a_10=1536


Ez jó?

2021. jan. 24. 12:29
 5/8 A kérdező kommentje:

Ez a Második:

a_1*q^7=5*〖(2)〗^7=5*128=a_8=640

2021. jan. 24. 12:41
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, így jó.
2021. jan. 24. 12:46
 7/8 A kérdező kommentje:

[link]


Átnéznétek?


Köszönöm a segítséget!

2021. jan. 24. 12:52
 8/8 anonim ***** válasza:

Mind jó.


A későbbiekre ajánlom a billentyűzeten található Print Screen gomb beható tanulmányozását, akkor nem kell vesződni a telefonos fényképezéssel.

2021. jan. 24. 12:57