Hogyan kell az alábbi matek feladatokat megoldani?


1)Határozd meg az x valós szám értékét úgy, hogy az x+3, és x-2 számok egy mértani haladvány egymásutáni tagjai legyenek!

2) Határozd meg az f:R --> R, f(x)=-2x+9 függvény grafikus képének azon pontját , amelynek abszcisszája egyenlő az ordinátával!



2020. nov. 10. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1) x nem -3 és nem 2, mert 0 - általában - nem lehet tagja mértani sorozatnak


2) x=-2x+9

x=3

A (3;3) keresett pont.

2020. nov. 10. 11:08
 2/5 A kérdező kommentje:

ELnézést, elírtam. Így szól a feladat:

Határozd meg az x valós szám értékét úgy, hogy az x+3,x és x-2 számok egy mértani haladvány egymásutáni tagjai legyenek!

2020. nov. 10. 11:43
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez esetben:

x^2=(x+3)*(x-2)

x^2=x^2+x-6

x=6

A tagok: 9, 6, 4

2020. nov. 10. 11:51
 4/5 anonim ***** válasza:

3-ast kiegészíteném egy első, a megértést segítő lépéssel. A mértani sorozatok valamennyi egymást követő elemének állandó a hányadosa, tehát a 3. elem és a 2. elem hányadosa azonos a 2. elem és az 1. elem hányadosával, ezért felírható a példádra, hogy:

x / x+3 = x-2 / x

Ez az egyenlet a törtek keresztbe szorzása után eredményezi a 3-as válasz első sorát.

2020. nov. 10. 13:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha leírod, a megoldásban, amit #4 írt, akkor azt így írd le:

x/(x+3)=(x-2)/x, ahol x nem -3 és x nem 0. Ezután meg kell még nézned, hogy mi van, ha x=-3 és x=0.

2020. nov. 10. 13:59