Akik szeretik a matekot! Hogy kell ezeket a feladatokat megoldani?


Sos!Nem sok feladat, de nem megy és a bukás szélén vagyok. Minden más megy jól, de a matek egyszerűen nem...Légyszi segítség!


Feladat a következő:

behelyettesítés, az alábbi számok adottak :

a=4


b=-1,2


c=5/6


Feladatok


A) 6c-2a


B) 4a másodikon-5b


c) a+6bc


2021. jan. 28. 18:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Behelyettesítesz, és elvégzed a műveleteket.
2021. jan. 28. 18:15
 2/14 A kérdező kommentje:
Azt én is gondoltam, csak nem tudom elvégezni. Odáig megy, hogy behelyettesítem.
2021. jan. 28. 18:33
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezek az adott számok:

a=4

b=-1,2

c=5/6

Ezeket a számokat be kell helyettesíteni a feladatokban. Az "a" helyére "4"-est írsz és így tovább. Ez után még kell oldanod a képletet.

2021. jan. 28. 18:34
 4/14 anonim válasza:
88%

6*5/6-2*4=6*8,33-2*4=49.98-2*4=49,98-8=41,98


4*4másodikon -5*(-1,2)=4*16-5*(-1,2)=64-5*(-1,2=64-(-6)=64+6=70

A harmadikat kapásból nem tudom, de ha kell előkeresem a régi matek füzetet.

2021. jan. 28. 18:40
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"6*5/6-2*4=6*8,33-2*4=49.98-2*4=49,98-8=41,98"


Erre úgy kapsz 0 pontot, mint a huzat... A törteket NEM írjuk át tizedestört alakba, hogyha az eredmény nem véges tizedestört, hanem törtként kell vele tudni számolni.

2021. jan. 28. 19:00
 6/14 anonim válasza:
100%
#5 bocsi, igazad van.
2021. jan. 28. 19:04
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

Tanuljad meg!

Törtet egész számmal úgy5/6 szorzunk, hogy a sámláló megszorozzuk az egésszel, a nevezőt változatlanul hagyjuk.

Tehát:

6x(5/6)=(6x5)/6= 5. [az 'x' jelen esetben dzozásjel!]

A példa szerint:

.

A) 6c-2a, ahol c=5/6 és a=4

A megoldás:

6x5/6-zx4= 5-8=-3.

E logika szerint kicsit gondolkodva a többit egyedül is meg kell tudnod oldani.

2021. jan. 28. 19:26
 8/14 anonim ***** válasza:
83%
ötödikes-hatodikosok írhatnak ide???
2021. jan. 28. 19:31
 9/14 A kérdező kommentje:

Hálásan köszönöm, hogy rászántad az időt!

Nem, én esti gimis vagyok. Minden más tárgyból 4-es, 5-ös. Sajnos diszkalkuliás vagyok, de anno az én diákkoromban még nem létezett matek felmentés, felnöttként pedig igen körülményes lenne felmenteni magam és elég borsos ára van, tehát kénytelen vagyok szenvedni vele. Ez van, én művészi szinten festek, más számolni tud. mindenkinek van gyengesége, nekem sajnos a matek az.

2021. jan. 28. 20:44
 10/14 anonim ***** válasza:
78%
Tedd át a kérdésed a Közoktatás, tanfolyamok > Házifeladat kérdések kategóriába!
2021. jan. 28. 20:49
1 2