Hogyan kell megoldani ezeket a logaritmusos feladatokat?


lg²x-4*lg x = lg1000-lg x³-1


1000*x²=x^(lg x)


5^(log(x;16))=10+3*5^(2log(x;4))


x^((1:2)*lg x+1)=√(x³)



[link]


[link]


2021. jan. 30. 16:19
 1/4 anonim ***** válasza:

1)x>0 y=lgx helyettesítés => y^2-4y=3-3y-1 => ...


2)x>0 Mindkét oldal 10 alapú logaritmusát veszed.

3+2lgx=lg^2x

Innen úgy, mint 1)

2021. jan. 30. 16:26
 2/4 anonim ***** válasza:

3) x>1 x nem 1

Helyettesít. y=5^log(x,4)=>y^2-3y-10=0 => ...

2021. jan. 30. 16:30
 3/4 anonim ***** válasza:

4) x>0 Mindkét oldalnak vegyük a 10 alapú logaritmusát!

(1/2lgx+1)lgx=3/2lgx

...

2021. jan. 30. 16:33
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. jan. 30. 21:52