lg²x-4*lg x = lg1000-lg x³-1
1000*x²=x^(lg x)
5^(log(x;16))=10+3*5^(2log(x;4))
x^((1:2)*lg x+1)=√(x³)
2021. jan. 30. 16:19
1/4 anonim válasza:
1)x>0 y=lgx helyettesítés => y^2-4y=3-3y-1 => ...
2)x>0 Mindkét oldal 10 alapú logaritmusát veszed.
3+2lgx=lg^2x
Innen úgy, mint 1)
2/4 anonim válasza:
3) x>1 x nem 1
Helyettesít. y=5^log(x,4)=>y^2-3y-10=0 => ...
3/4 anonim válasza:
4) x>0 Mindkét oldalnak vegyük a 10 alapú logaritmusát!
(1/2lgx+1)lgx=3/2lgx
...
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. jan. 30. 21:52