Előre is köszönöm szépen a segítséget!2021. febr. 2. 10:19
1/5 anonim válasza:
1)
sin(5x+Pi/3)=cos(Pi-x-Pi/2)
sin(5x+Pi/3)=cos(Pi/2-x)
sin(5x+Pi/3)=sinx
...
Innen úgy, ahogy tegnap.
2/5 anonim válasza:
2)
Pi/4+x <> Pi/2+2kPi és Pi/2-5x <> Pi/2+2kPi
Pi/4+x=Pi/2-5x+kPi
...
3/5 anonim válasza:
3) Két nemnegatív szám összege akkor és csak akkor 0, ha mindkettő 0.
...
sinx=0 és sinx=1
Nincs megoldás.
4/5 anonim válasza:
4)
cosx=-cos(2x)
cosx=cos(Pi-2x)
x=Pi-2x+2kPi vagy x=2x-Pi+2kPi
...
5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2021. febr. 2. 15:43