Hogy kell kiszámítani végig ezeket a feladatokat? 1; sin(5x+pi/3)=-cos(x+pi/2) 2; tg(pi/4+x)=tg(pi/2-5x) 3;2sin²x+gyök alatt 3*sinx-3=0 4; cosx=sin²x-cos²x

Előre is köszönöm szépen a segítséget!

2021. febr. 2. 10:19
 1/5 anonim ***** válasza:

1)

sin(5x+Pi/3)=cos(Pi-x-Pi/2)

sin(5x+Pi/3)=cos(Pi/2-x)

sin(5x+Pi/3)=sinx

...

Innen úgy, ahogy tegnap.

2021. febr. 2. 10:36
 2/5 anonim ***** válasza:

2)

Pi/4+x <> Pi/2+2kPi és Pi/2-5x <> Pi/2+2kPi


Pi/4+x=Pi/2-5x+kPi

...

2021. febr. 2. 10:45
 3/5 anonim ***** válasza:

3) Két nemnegatív szám összege akkor és csak akkor 0, ha mindkettő 0.

...

sinx=0 és sinx=1

Nincs megoldás.

2021. febr. 2. 10:47
 4/5 anonim ***** válasza:

4)

cosx=-cos(2x)

cosx=cos(Pi-2x)


x=Pi-2x+2kPi vagy x=2x-Pi+2kPi

...

2021. febr. 2. 10:49
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2021. febr. 2. 15:43