a., Mekkora az összes megtett út?
b., Mekkora az autó átlagsebessége a mozgás teljes ideje alatt?
(Adatokat is légyszi) Köszönöm :)
2015. okt. 7. 16:06
1/2 anonim válasza:
Ha 60 percig (1 óra hosszáig) 90 km/h-val halad, akkor 90 km-t tesz meg.
Ha ennek 1/6-áig (10/60=1/6) halad, ilyen sebességgel, akkor 90/6=15 km-t tesz meg.
Ha 60 percig (1 óra hosszáig) 72 km/h-val halad, akkor 72 km-t tesz meg.
Ha ennek 1/4-éig (15/60=1/4) halad, ilyen sebességgel, akkor 72/4=18 km-t tesz meg.
a.) A megtett út: 15 km + 18 km = 33 km-t tett meg.
10+15=25 perc alatt 15+18=33 km-t tett meg.
Az átlagsebessége: 33/25 km/perc.
Szokásosabb mértékegységben:
1 perc 1/60 óra, 25 perc 25 * 1/60 = 25/60 óra.
b.) 33 / (25/60) = 33*60 / 25 = 1980 / 25 = 79,2 km/óra az átlagsebesség.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2015. okt. 13. 16:59