Hogy kell megoldani ezt a feladatot? Egy derékszögű háromszög átfogójához tartozó gyök alatt 18cm-es magassága az átfogót két olyan szakaszra bontja, melyek hossza 1,5 cm-rel tér el egymástól. Mekkorák a befogók?

Válaszokat előre is köszönöm!

2021. febr. 3. 17:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

x*(x+1,5)=18 => x=

x^2+18=a^2 => a=

(x+1,5)^2+18=b^2 => b=

2021. febr. 3. 17:15
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2021. febr. 3. 17:51