Egy derékszögű háromszög oldalainak hossza: befogói a és b, átfogója c. Az átfogójához tartozó magasság hossza m. Igazolja, hogy: c+m > a+b?

Ezt a feladatot hogy kell megoldani? Illetve mi a megoldása (hogy bizonyítom be)?

2018. aug. 26. 15:10
 1/2 anonim ***** válasza:

(a+b)^2 = a^2 + 2ab + b^2 = c^2 + 2ab = c^2 + 2cm <

< c^2 + 2cm + m^2 = (c+m)^2,

innen, mivel a+b és c+m egyaránt pozitív, következik az állítás.


A 2. lépésben azt használtuk ki, hogy ab=cm, mivel mindkettő a háromszög területének kétszerese.

2018. aug. 26. 16:17
 2/2 anonim ***** válasza:

Ugyanezt írtam én is:

[link]

(utolsó kép)

2018. aug. 26. 16:26