Ezt a feladatot hogy kell megoldani? Illetve mi a megoldása (hogy bizonyítom be)?2018. aug. 26. 15:10
1/2 anonim válasza:
(a+b)^2 = a^2 + 2ab + b^2 = c^2 + 2ab = c^2 + 2cm <
< c^2 + 2cm + m^2 = (c+m)^2,
innen, mivel a+b és c+m egyaránt pozitív, következik az állítás.
A 2. lépésben azt használtuk ki, hogy ab=cm, mivel mindkettő a háromszög területének kétszerese.
2/2 anonim válasza: