2018. márc. 12. 18:46
1/2 anonim válasza:
Magasságtétel miatt: 12=gyök(4x*9x)=gyök(36x^2)
amiből 144=36x^2 így x=2cm. Ekkor az átfogó két szelete p=4*2=8cm és q=9*2=18cm, ezért az átfogó c=26cm.
Befogótétel miat a=gyök(p*c)=gyök(8*26) és b=gyök(q*c)=gyök(18*26)
Szögfüggvényeket már rád bízom...
2/2 anonim válasza:
Számítsuk ki a két befogót Pitagorasz-tétellel!
(4x)² + 12² = a²
16 x² + 144 = a²
(9x)² + 12² = b²
81 x² + 144 = b²
Számítsuk ki a háromszög átfogóját Pitagorasz-tétellel!
a² + b² = c²
16 x² + 144 + 81 x² + 144 = (13x)²
97 x² + 288 = 169 x²
72 x² = 288
x² = 4
x = 2
A többit meghagyom neked.