Szóval ugyebár húzunk egy vonalat, amitől kapunk két (derékszögű) háromszöget. Azt a pontot, ahol a vonal (magasságvonal) kettéválasztotta az eredeti háromszöget, elnevezzük valahogy - mondjuk T-nek. És akkor lesz egy 'ATC' és egy 'TBC' háromszögünk. Valamint, annak az oldalnak, ami meg lett felezve (a 'c' oldal) az új két szakaszát elnevezzük mondjuk x-nek és y-nak. És ahhoz, hogy kiszámoljuk a magasságot, pitagorasz tételt kell használnunk, vagyis m2=x2+b2 (értsd: m négyzet egyenlő x négyzet és b négyzet)
Jól gondolom?
2017. márc. 17. 12:59
1/4 anonim válasza:
2/4 Andizsuzsi válasza:
Jól gondolkozol, amennyiben szabályos a háromszöged.
3/4 crudy válasza:
Ha jol ertem azt amit leirtal, ami nem konnyu akkor nem jol gondolkodsz a magassagvonal az t az rendben van. Az alap ket resze amire huztad a magassagvonalat az x es y ez is oke. Na most igy b2+t2=a2 itt az a az eredeti haromszoged egyik oldala illetve az egyik kissebb haromszog atfogoja. De ugye lehet h igy nem tudsz kiszamolni semmit mivel nem tudjuk h milyen adatokat adott meg a feladat.
4/4 tatyesz válasza:
A helyes egyenletek:
x+y=c
x²+m²=b²
y²+m²=a²
Ha a háromszög oldalai (a, b, c) adottak, akkor 3 ismeretlened van: m, x és y, és 3 egyenleted, így meg lehet oldani.