Háromszög magasságának kiszámítása. Jól gondolom?


Szóval ugyebár húzunk egy vonalat, amitől kapunk két (derékszögű) háromszöget. Azt a pontot, ahol a vonal (magasságvonal) kettéválasztotta az eredeti háromszöget, elnevezzük valahogy - mondjuk T-nek. És akkor lesz egy 'ATC' és egy 'TBC' háromszögünk. Valamint, annak az oldalnak, ami meg lett felezve (a 'c' oldal) az új két szakaszát elnevezzük mondjuk x-nek és y-nak. És ahhoz, hogy kiszámoljuk a magasságot, pitagorasz tételt kell használnunk, vagyis m2=x2+b2 (értsd: m négyzet egyenlő x négyzet és b négyzet)

Jól gondolom?



2017. márc. 17. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Ebből a leírásból nem tudom eldönteni, hogy jól gondolod-e?

Attól függ, hogy PONTOSAN hogyan szól a feladat. (mit ismerünk, mit kell kiszámolni, mit tudsz matemtikából )

Itt százával találsz háromszöges feladatokat is:

[link]

[link]

2017. márc. 17. 13:26
 2/4 Andizsuzsi ***** válasza:
Jól gondolkozol, amennyiben szabályos a háromszöged.
2017. márc. 17. 13:46
 3/4 crudy ***** válasza:
Ha jol ertem azt amit leirtal, ami nem konnyu akkor nem jol gondolkodsz a magassagvonal az t az rendben van. Az alap ket resze amire huztad a magassagvonalat az x es y ez is oke. Na most igy b2+t2=a2 itt az a az eredeti haromszoged egyik oldala illetve az egyik kissebb haromszog atfogoja. De ugye lehet h igy nem tudsz kiszamolni semmit mivel nem tudjuk h milyen adatokat adott meg a feladat.
2017. márc. 17. 21:09
 4/4 tatyesz ***** válasza:

A helyes egyenletek:


x+y=c

x²+m²=b²

y²+m²=a²


Ha a háromszög oldalai (a, b, c) adottak, akkor 3 ismeretlened van: m, x és y, és 3 egyenleted, így meg lehet oldani.

2017. márc. 18. 09:29