Szabályos háromszög oldalának és magasságának kiszámítása?


Matek leckében egy szabályos háromszög oldalát és magasságát kéne kiszámítanom a területből.a,b,c és d feladatok vannak.

a,100m^2

b,400cm^2

c,9x√3m^2

d,81x√3m^2


Hogy kell kiszámolni ?A válaszokat előre is köszönöm !



2016. nov. 24. 19:20
 1/3 anonim ***** válasza:

A háromszög területéhez 2 dolog kell: az egyik oldal hossza és az ahhoz tartozó magasság hossza.


Legyen a háromszögek oldalhossza x, ekkor behúzva a magasságot (m) kapunk két derékszögű háromszöget, ahol a befogók hossza x/2 és m, átfogója x, ekkor Pitagorasz tétele szerint:


(x/2)^2+m^2=x^2, ebből


m=gyök(3)*x/2 adódik.


Tehát az x oldalhosszú szabályos háromszög területe: x*(gyök(3)*x/2)/2=x^2*gyök(3)/4.


Az a) feladat szerint 100m^2 a terület, ezért


100=x^2*gyök(3)/4, innen remélhetőleg már be tudod fejezni.

2016. nov. 24. 19:50
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. nov. 25. 19:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Vagy használhatod még a Heron képletet is.

[link]

2016. nov. 25. 21:04