Határozd meg az MON háromszög O csúcsából húzott magasságának hosszát, ha M (4, 0), N (0,3) és O (0, 0)?


2016. szept. 18. 17:44
 1/1 anonim ***** válasza:

A háromszög nyilván derékszögű, területe a befogók szorzatának fele: T=(3*4)/2=6 .

Ez kifejezhető az O-ból húzott magasság és az átfogó szorzatának feleként is. Az átfogó Pitagorasz tételéből MN=gyök(3^2+4^2)=5. Vagyis az O-hoz tartozó OT magasságra (OT*MN)/2=(OT*5)/2=T=6, amiből OT=12/5.

2016. szept. 18. 22:29