2016. szept. 18. 17:44
1/1 anonim válasza:
A háromszög nyilván derékszögű, területe a befogók szorzatának fele: T=(3*4)/2=6 .
Ez kifejezhető az O-ból húzott magasság és az átfogó szorzatának feleként is. Az átfogó Pitagorasz tételéből MN=gyök(3^2+4^2)=5. Vagyis az O-hoz tartozó OT magasságra (OT*MN)/2=(OT*5)/2=T=6, amiből OT=12/5.