Adva van egy derékszögű háromszög, ismerem a három szögét (alfa: 90, béta 30, gamma 60). Illetve tudom,hogy az "a" oldal 10 méter, a "b" pedig 4.
Hogyan kapom meg a magasságot?
2017. nov. 9. 14:50
1/1 anonim válasza:
Az átfogóhoz tartozó magasság a kérdés?
Hányadikos tudással kell megcsinálni?
Pl.: pithagorasz tétellel kiszámolod a 3. oldalt.
c^2 = a^2+b^2
c = gyök(100+16)
Utána felírod a területét kétféleképpen:
c*mc / 2 = a*b/2
mc = a*b/c