Hogyan kapom meg ebből a magasságot? Egyáltalán megkapom?


Adva van egy derékszögű háromszög, ismerem a három szögét (alfa: 90, béta 30, gamma 60). Illetve tudom,hogy az "a" oldal 10 méter, a "b" pedig 4.

Hogyan kapom meg a magasságot?



2017. nov. 9. 14:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Az átfogóhoz tartozó magasság a kérdés?

Hányadikos tudással kell megcsinálni?


Pl.: pithagorasz tétellel kiszámolod a 3. oldalt.


c^2 = a^2+b^2


c = gyök(100+16)


Utána felírod a területét kétféleképpen:


c*mc / 2 = a*b/2


mc = a*b/c

2017. nov. 9. 15:55