Veronica89 kérdése:

Egy derékszögű háromszög egyik befogója 13 cm, amelynek átfogóra eső merőleges vetülete 12 cm. Számítsuk ki a háromszög hiányzó oldalait, valamint az átfogójához tartozó magasságát?

2018. aug. 24. 09:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyszerű pitagoras-tétel, általános iskola 5.osztály.


magasság=sqrt(13^2-12^2)=sqrt(169-144)=sqrt(25)=5 cm.


A másik befogó legyen b. Az átfogó c.


A nagy háromszögre: c^2=13^2+b^2.


A kis háromszögre: (c-12)^2+25=b^2.


Tehát c^2-169=(c-12)^2+25.


c^2=c^2-24*c+144+25+169


24*c=338 Ebből megvan c. visszaírod, megvan b.


Mit nem lehet ezen tudni?

2018. aug. 24. 18:16
 2/3 A kérdező kommentje:
Van aki érti a matekot van aki nem.Sajnos nekem segítségre van szükségem.Ha nehezedre esik akkor meg ne segíts nem kötelező.Ebből meg amit írtál semmit nem értek úgy hogy mindegy is.
2018. aug. 24. 20:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy nem érted, amit írtam?

Minden le van vezetve. Vennéd a fáradtságot, rajzolnád le.


Rájönnél, hogy márom darab derékszögű háromszög van, ezért három egyenletet írtam fel.

Ha erre sem vagy hajlandó, akkor sajnálom. A lustaságra nem tudok orvosságot adni.


A megértéshez akarat is kell, nem elég az, hogy én részletezem a megoldást!

2018. aug. 24. 20:14