2018. aug. 24. 09:58
1/3 anonim válasza:
Egyszerű pitagoras-tétel, általános iskola 5.osztály.
magasság=sqrt(13^2-12^2)=sqrt(169-144)=sqrt(25)=5 cm.
A másik befogó legyen b. Az átfogó c.
A nagy háromszögre: c^2=13^2+b^2.
A kis háromszögre: (c-12)^2+25=b^2.
Tehát c^2-169=(c-12)^2+25.
c^2=c^2-24*c+144+25+169
24*c=338 Ebből megvan c. visszaírod, megvan b.
Mit nem lehet ezen tudni?
2/3 A kérdező kommentje:
Van aki érti a matekot van aki nem.Sajnos nekem segítségre van szükségem.Ha nehezedre esik akkor meg ne segíts nem kötelező.Ebből meg amit írtál semmit nem értek úgy hogy mindegy is.
2018. aug. 24. 20:11
3/3 anonim válasza:
Mi az, hogy nem érted, amit írtam?
Minden le van vezetve. Vennéd a fáradtságot, rajzolnád le.
Rájönnél, hogy márom darab derékszögű háromszög van, ezért három egyenletet írtam fel.
Ha erre sem vagy hajlandó, akkor sajnálom. A lustaságra nem tudok orvosságot adni.
A megértéshez akarat is kell, nem elég az, hogy én részletezem a megoldást!