surgos lenne!! koszonom elore2021. jan. 28. 14:16
1/2 anonim válasza:
Rajzold le és jelöld be a derékszögeket. Onnan már egyszerűbb.
2/2 anonim válasza:
A befogótételt, a magasságtételt és a Pitagorasz-tételt kell megtanulnod.
Az átfogó szakaszai: x, 3x
a) 16=x*(4x)
...
b) b^2=(3x)*4x)
...
c) m^2=x*(3x)
...