A derékszögű háromszög átfogóját a hozzá tartozó magasság 1:3 arányban osztja két részre. A háromszög rövidebbik befogója 4 cm. a.Számold ki a) a háromszög átfogóját, b.a háromszög harmadik oldalát, c.a háromszög átfogójához tartozó magasságát!?

surgos lenne!! koszonom elore

2021. jan. 28. 14:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Rajzold le és jelöld be a derékszögeket. Onnan már egyszerűbb.
2021. jan. 28. 14:20
 2/2 anonim ***** válasza:

A befogótételt, a magasságtételt és a Pitagorasz-tételt kell megtanulnod.

Az átfogó szakaszai: x, 3x

a) 16=x*(4x)

...

b) b^2=(3x)*4x)

...

c) m^2=x*(3x)

...

2021. jan. 28. 14:37