Megvan adva az alja: 10Cm legyen ez a-val jelölve.
Megvan adva a teteje 5Cm legyen ez b.
Ezekből az adatokból kellene kiszámolni a magasságát.
2017. okt. 24. 18:50
1/3 anonim válasza:
Kevés az adat. Gondold csak el! A párhuzamos oldalak akármilyen távolságra lehetnek egymástól.
2/3 A kérdező kommentje:
A trapéz területe: 195(cm²).
Még annyit kiszámoltam, hogy:
A négyzet alapú csonka gúla felszíne: 905(cm²)
a=10(cm); b= 5(cm);
Tehát kivontam az alaplap területét (100cm²)
Továbbá kivontam a fedőlap területét (25cm²)
Így kijött, hogy 780(cm²) és ezt elosztottam a négy oldallap miatt. Tehát kijött, hogy egy ilyen trapéz területe: 195(cm²)
2017. okt. 24. 19:04
3/3 Tom Benko válasza:
Ha van terület, akkor A=\frac{(a+b)m}{2}