Hogy kell egy szimmetrikus trapéz magasságát kiszámolni?


Megvan adva az alja: 10Cm legyen ez a-val jelölve.

Megvan adva a teteje 5Cm legyen ez b.

Ezekből az adatokból kellene kiszámolni a magasságát.



2017. okt. 24. 18:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kevés az adat. Gondold csak el! A párhuzamos oldalak akármilyen távolságra lehetnek egymástól.
2017. okt. 24. 18:57
 2/3 A kérdező kommentje:

A trapéz területe: 195(cm²).

Még annyit kiszámoltam, hogy:

A négyzet alapú csonka gúla felszíne: 905(cm²)

a=10(cm); b= 5(cm);

Tehát kivontam az alaplap területét (100cm²)

Továbbá kivontam a fedőlap területét (25cm²)

Így kijött, hogy 780(cm²) és ezt elosztottam a négy oldallap miatt. Tehát kijött, hogy egy ilyen trapéz területe: 195(cm²)

2017. okt. 24. 19:04
 3/3 Tom Benko ***** válasza:
Ha van terület, akkor A=\frac{(a+b)m}{2}
2017. okt. 25. 16:42