Valaki le tudná nekem vezetni a megoldásig? Egyszeruen nem tudom..2021. jan. 4. 13:11
3/5 anonim válasza:
A háromszöget az alaphoz tartozó magasság két egybevágó derékszögű háromszögre bontja. Ezekben a Pitagorasz-tétel:
m^2+7,5^2=9^2
m^2=81-56,25=24,75
m=4,97
5/5 anonim válasza:
Az előző kommentelő számításait általánosan is felírhatjuk:
m= √[szár² - (alap/2)²]