Határozzuk meg az egyenlő szárú háromszög magasságát ha szárai 9 az alapja pedig 15 méter. Valaki meg tudná oldani? Ha a magasságot kell kiszámolni mi a "képlet"?

Valaki le tudná nekem vezetni a megoldásig? Egyszeruen nem tudom..

2021. jan. 4. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
2021. jan. 4. 13:27
 2/5 anonim ***** válasza:
2021. jan. 4. 13:30
 3/5 anonim ***** válasza:
61%

A háromszöget az alaphoz tartozó magasság két egybevágó derékszögű háromszögre bontja. Ezekben a Pitagorasz-tétel:

m^2+7,5^2=9^2

m^2=81-56,25=24,75

m=4,97

2021. jan. 4. 13:38
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
E = mc² :))))
2021. jan. 4. 14:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Az előző kommentelő számításait általánosan is felírhatjuk:

m= √[szár² - (alap/2)²]

2021. jan. 4. 14:23