2021. febr. 1. 18:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt ránézésre meg lehet mondani, de levezetem neked jó hosszan.

a1 = -8

a2 = -8 + d

A feladat azt mondja:

(-8 + (-8 + d)) / 2 = -6

-8 + (-8 + d) = -12

-16 + d = -12

d = 4

2021. febr. 1. 18:24
 2/3 anonim ***** válasza:
(-8+-8+d)/2=-6
2021. febr. 1. 18:24
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2021. febr. 1. 18:44