Hogyan kell levezetni illetve megoldani ezt a feladatot? 2cos²x + 3cosx- 2 = 0

Előre is köszönöm a segítséget!

2021. jan. 29. 16:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy mezei másodfokúra visszavezethető egyenlet; ha alkalmazzuk a cos(x)=z helyettesítést, akkor az egyenlet:


2z² + 3z - 2 = 0, ami másodfokú egyenlet megoldóképletével megoldható.


Innen megpróbálod befejezni?

2021. jan. 29. 16:46
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen. Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2021. jan. 29. 16:48
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Legyen y=cosx!

2*y^2+3y-2=0

y1=1/2 vagy y2=-2 (Nem megoldás.)

cosx=1/2

x=+-Pi/3+2*k*Pi

2021. jan. 29. 16:48
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. jan. 29. 16:52