Előre is köszönöm a segítséget!2021. jan. 29. 16:44
1/4 anonim válasza:
Ez egy mezei másodfokúra visszavezethető egyenlet; ha alkalmazzuk a cos(x)=z helyettesítést, akkor az egyenlet:
2z² + 3z - 2 = 0, ami másodfokú egyenlet megoldóképletével megoldható.
Innen megpróbálod befejezni?
2/4 A kérdező kommentje:
Igen. Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2021. jan. 29. 16:48
3/4 anonim válasza:
Legyen y=cosx!
2*y^2+3y-2=0
y1=1/2 vagy y2=-2 (Nem megoldás.)
cosx=1/2
x=+-Pi/3+2*k*Pi
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. jan. 29. 16:52