Erzsébetnek háromszor nagyobb tömege van mint Fülöpnek. Mekkora távolságra kell ülnie Fülöpnek a hintán ahhoz, hogy a hinta egyensúlyban legyen, ha Erzsébet a támasztól 1,5 méterre ült?


2021. jan. 26. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:
3*1,5m = 4,5 m -re
2021. jan. 26. 18:29
 2/5 anonim ***** válasza:

Akkor lesz egyensúlyban a hinta, ha a forgatónyomatékok egyenlők. Ugye forgatónyomaték egyenlő erő szorozva erőkarral:

1.5*3*m = x*m

4.5 = x

Tehát, Fülöp a támasztól 4.5 méterre ül, ami Erzsébettől mérve 6 méter.

2021. jan. 26. 18:32
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm,és az adatokat akkor úgy írjam hogy k1=1,5m M=? ?
2021. jan. 26. 19:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha teljesen pontos szeretnél lenni, akkor írd úgy, hogy

M1 = M2

M1 = k1*m1*g = 1,5*3*m2*g

M2 = k2*m2*g = k2*3*m2*g


1,5*3*m2*g = k2*m2*g

Mindkét oldalt elosztod a nehézségi gyorsulással (g) valamint Fülöp tömegével (m2), így

1,5*3 = k2

4,5 = k2 [méter]


Viszont, mivel a feladat szerintem az Erzsébettől való távolság, ezért ehhez hozzá kell adni még az Erzsébet és a támasz közötti 1,5 métert is, így jön ki a 6 méter.

2021. jan. 26. 19:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Bocsánat, M2 helyesen csak simán

M2 = k2*m2*g

2021. jan. 26. 20:00