Brain Storming kérdése:

Ha háromszor egymás után feldobunk egy szabályos kockát, akkor mennyi a valószínűsége, hogy nem dobunk hatost, ha csak páros számot dobunk?


Van egy megoldásom, de nem vagyok benne biztos. Ez egy feltételes valószínűség feladat.

Jó az a megoldás, hogy A esemény: páros számot dobunk, B esemény: nem dobunk hatost, AB esemény: csak páros számot dobunk, és nem dobunk hatost: P(A/B) = P(AB)/P(B) = (4/216)/(27/216) = 4 (27) ?????



2020. dec. 18. 19:55
 1/4 A kérdező kommentje:
A kiírásban a legutolsó egyenlőségjel után "4/27" áll!
2020. dec. 18. 20:03
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mit szólnál ahhoz, hogyha józan paraszti ésszel számolnál mindenféle képlet nélkül?


Magyarán a dobókockával a 2,4,6 számokat dobhatjuk.


Összes eset: 3*3*3 = 27

Rossz esetek: 2*2*2 = 8

Jó esetek: 27-8=19

Valószínűség: 19/27


Most vesd össze a te megoldásoddal. Ha ugyanaz, akkor jól számoltál, egyébként nem.

2020. dec. 18. 20:03
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
3/6
2020. dec. 18. 20:05
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Illetve annak a valószínűsége, hogy nem dobunk 6-ost, 8/27. Az előbb azt számoltam, hogy legalább egy 6-os van.
2020. dec. 18. 20:06