Van egy megoldásom, de nem vagyok benne biztos. Ez egy feltételes valószínűség feladat.
Jó az a megoldás, hogy A esemény: páros számot dobunk, B esemény: nem dobunk hatost, AB esemény: csak páros számot dobunk, és nem dobunk hatost: P(A/B) = P(AB)/P(B) = (4/216)/(27/216) = 4 (27) ?????
2020. dec. 18. 19:55
1/4 A kérdező kommentje:
A kiírásban a legutolsó egyenlőségjel után "4/27" áll!
2020. dec. 18. 20:03
2/4 anonim válasza:
Mit szólnál ahhoz, hogyha józan paraszti ésszel számolnál mindenféle képlet nélkül?
Magyarán a dobókockával a 2,4,6 számokat dobhatjuk.
Összes eset: 3*3*3 = 27
Rossz esetek: 2*2*2 = 8
Jó esetek: 27-8=19
Valószínűség: 19/27
Most vesd össze a te megoldásoddal. Ha ugyanaz, akkor jól számoltál, egyébként nem.
4/4 anonim válasza:
Illetve annak a valószínűsége, hogy nem dobunk 6-ost, 8/27. Az előbb azt számoltam, hogy legalább egy 6-os van.