2020. nov. 15. 17:41
1/4 anonim válasza:
M^2+R^2=(3R)^2 amivől M=gyök(8)R
247=R^2*gyök(8)R/3 innen már menni fog.
2/4 anonim válasza:
247=R^2*PI*gyök(8)R/3 bocsi ez lemaradt
3/4 anonim válasza:
Így van, a=3*r
A térfogathoz szükségünk van a testmagasságra. Ha ezt behúzod, akkor keletkezik egy derészögű háromszög, melynek átfogója a, a befogók pedig r és M hosszúak, így
r^2 + M^2 = a^2, de mivel a=3r, így
r^2 + M^2 = (3r)^2, rendezés után
M = gyök(8)*r adódik, tehát ilyen magas a test.
Így már fel tudjuk írni a test térfogatát;
(r^2*pi*M)/3 = 247 (cm^3), ahol M=gyök(8)*r, így
(r^2*pi*gyök(8)*r)/3 = 247, rendezés után
r = köbgyök[741/(gyök(8)*pi)] =~ 4,37 adódik, tehát a testmagasság 4,37 cm.
A felszínt az A=r^2*pi+r*pi*a képletből könnyedén ki lehet számolni.
4/4 anonim válasza:
*a sugara 4,37, nem a testmagasság.