Valaki 34. kérdése:

Egy turistaház két emeletén összesen 160 kirándulót helyeztek el.Amikor az első emeletről fölment a másodikra 36 ember, akkor a második emeleten háromszor annyian lettek mint az elsőn. Hány kiránduló volt eredetileg 1-1 emeleten?


2020. máj. 12. 13:46
 1/2 anonim ***** válasza:
76%

1. emelet: eredetileg: x, utána: x-36

2. emelet: eredetileg: 160-x, utána 196-x


196-x=3(x-36)

196-x=3x-108

x=76, 160-x=84

2020. máj. 13. 06:56
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!
2020. máj. 27. 10:33