Ha valami 100%-al több, akkor az valaminek a duplája, de ha valami 200%-al több, akkor az valaminek a háromszorosa, vagy a négyszerese (vagy egyik sem)?


Ha igaz az, hogy a 2 az 100%-al több, mint az 1, akkor a 2 az az 1-nek a duplája... De ha valami 200%-al több, mint az egy, akkor az 100%-al több, mint a 2 (200% - 100% = 100%)? Tehát ami 200%-al több, mint az egy, az 100%-al több, mint a 2? Vagyis a válasz az a négyszerese?


(Kicsit másképp is megpróbálom kifejteni: Ha a 2 az 100%-al több, mint az 1, a 200% pedig 100%-al több, mint a 100%, hiszen 200% - 100% = 100%, akkor a 200% esetén kétszer nő 100%-al valaminek az összege?)



2020. okt. 30. 06:57
 1/10 LeonScottKennedy ***** válasza:
100%

Őszintén megmondom, nem értem a kérdést, nem látom, hogy te hol látod a logikai bakit.

Az 1 200%-a a 2. Az 1 100%-a 1.


Százalékszámításnál kell mindig egy viszonyítási alap, hogy mihez képest.

1+(1-nek a 100%-a)=2. 1+(1-nek a 200%-a)=3.

Hol a probléma?

2020. okt. 30. 07:27
 2/10 LeonScottKennedy ***** válasza:

Megpróbálom másképpen leírni, hátha akkor beletapintok a problémába.

Kikötjük előre, hogy 1 = 100%

1+100% = 2(200%) | 1+200% = 3(300%)

1 = 1(100%) | 2 = 2(200%)


"Egy értéknek a 200%-a a duplája" és "ha valami 100%-al több, mint az érték" mondatok ugyanazt jelentik, ahogy az alábbi egyenlet mutatja.


1*200% = 1+100%

2020. okt. 30. 07:58
 3/10 anonim ***** válasza:

Konkrét példán szemléltetve;


A 2 1-gyel nagyobb az 1-nél.

A 2 2-szer nagyobb (akkora), mint az 1.


Tehát az egyik esetben összegként (1+1=2), a másik esetben szorzatként (2*1=2) tekintesz a két szám viszonyára.


Ha azt mondod, hogy az egyik szám a másik szám 200%-a, akkor a kétszereséről beszélsz, ha pedig úgy fogalmazol, hogy a 200%-ával több, akkor az eredmény annak háromszorosa lesz.

Általánosan;

Az x szám 200%-a: x*(200/100)=2x

Az x szám 200%-ánál nagyobb szám: x+x*(200/100)=x+2x=3x

2020. okt. 30. 08:10
 4/10 LeonScottKennedy ***** válasza:

"de ha valami 200%-al több, akkor az valaminek a háromszorosa, vagy a négyszerese (vagy egyik sem)?"


Az érték +200% a háromszoros.

Ha a viszonyítási alapunk mondjuk 200 = 100%, akkor:


200 + 50% = 300

200 + 100% = 400

200 + 150% = 500

200 + 200% = 600

2020. okt. 30. 08:21
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
Ilyet ne írjatok, hogy 200+50% = 300, mert ez nagy marhaság. Olan, mint a 200+50kg=300.
2020. okt. 30. 08:25
 6/10 anonim ***** válasza:

Gondolkozz!

200%=az alap kétszerese.

Alap + az alap kétszerese az szerinted mennyi? - úgye, az alap 3-szorosa.

2020. okt. 30. 08:27
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Matematikailag valóban nem helyes, de a való életben sokszor szokták így írni, és általában jól is szokták értelmezni.
2020. okt. 30. 08:29
 8/10 LeonScottKennedy ***** válasza:

Kikötöttem korábbi kommentemben, hogy hogyan értelmezendő.


200 + (200-nak az 50%-a) = 300.


Illetve a 200 = 100%-ból szerintem értelmezhető bárkinek, akinek van 10-nél több működő agysejtje.

2020. okt. 30. 08:31
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem segít megérteni, ha arra gondolsz, hogy a "százalék" igazából "századrész"-t jelent. Tehát például az 4-nek az 50%-a az azt jelenti, hogy az 4-nek az 50/100-át kell venni, a törtet egyszerűsítve az 1/2-ét, vagyis 2-t. Kiszámolni lehet sima szorzással: 4*50%=4*50/100=4*1/2=2.


Ezek után:

1-nél az 1-nek a 100%-ával több:

1+1*100%=1+1*100/100=2


1-nél az 1-nek a 200%-ával több:

1+1*200%=1+1*200/100=3


1-nek a 200%-a:

1*200%=1*200/100=2

2020. okt. 30. 09:03
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak a két nullát "letagadod" róla, és ott a direkt szorzó. Ha nem kerek százas, akkor is 123% direktben 1,23-as szorzó. Két egyjegyű szám szorzására és egyjegyű számok összeadására vonatkozik a kérdésed, földlakó!
2020. okt. 30. 09:14