Anonimusvarilius kérdése:

Légyszives segítetek az alábbi matematikai (hasábos) feladatban?


n=12

R= 18 cm

m=15 cm

_____________

A=? V=?



Előre is köszi a segítséget. :)



2021. jan. 26. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:

T=n*R^2*sin(360°/n)/2


V=T*m


sin(180°/n)=(a/2)/R => a=2*R*sin(180°/n)


A=2*T+n*a*m


Helyettesíts be!

2021. jan. 26. 11:30
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak a szinuszosat kell osztani 2-vel vagy az egész egyenletet?
2021. jan. 26. 11:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerinted?
2021. jan. 26. 11:50
 4/6 A kérdező kommentje:
Gondolom a szinuszos...😅
2021. jan. 26. 11:56
 5/6 anonim ***** válasza:
A válasz az, hogy mindegy.
2021. jan. 26. 12:44
 6/6 anonim ***** válasza:
RIP függvénytáblázat :D
2021. febr. 18. 21:06