n=12
R= 18 cm
m=15 cm
_____________
A=? V=?
Előre is köszi a segítséget. :)
2021. jan. 26. 11:25
1/6 anonim válasza:
T=n*R^2*sin(360°/n)/2
V=T*m
sin(180°/n)=(a/2)/R => a=2*R*sin(180°/n)
A=2*T+n*a*m
Helyettesíts be!
2/6 A kérdező kommentje:
Csak a szinuszosat kell osztani 2-vel vagy az egész egyenletet?
2021. jan. 26. 11:43
4/6 A kérdező kommentje:
Gondolom a szinuszos...😅
2021. jan. 26. 11:56