Normális eloszlásfüggvény kiszámításában segítene valaki légyszives?


A standard normális eloszlásfüggvény táblázatának segítségével határozza meg a következő valószínűségeket, ha E egyenesen arányos N (6,3)

a, P (E>x)= 0,5?


Köszönöm előre is :D



2020. máj. 13. 09:42
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A szöveget - szerintem - eltoltad.


1-P(E<x)=0,5

P(E<x)=0,5

F(x)=0,5

FI((x-6)/3)=0,5

[link]

(x-6)/3=0

x=6

2020. máj. 13. 11:10