2 kockával dobunk, ahol a valószinűsegi változó a 2 szám szorzatának értéke. Mi lesz az eloszlásfüggvenyt, illetve a várható értéket és annak a szórása?

2020. máj. 3. 18:26
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]

Eloszlás, eloszlás függvény:

F(x)=0, ha x<=1

P(1)=1/36, F(x)=1/36, ha 1<x<=2

P(2)=2/36, F(x)=3/36, ha 2<x<=3

P(3)=2/36, F(x)=5/36, ha 3<x<=4

P(4)=3/36, F(x)=8/36, ha 4<x<=5

P(5)=2/36, F(x)=10/36, ha 5<x<=6

P(6)=4/36, F(x)=14/36, ha 6<x<=8

P(8)=2/36, F(x)=16/36, ha 8<x<=9

P(9)=1/36, F(x)=17/36, ha 9<x<=10

P(10)=2/36, F(x)=19/36, ha 10<x<=12

P(12)=4/36, F(x)=23/36, ha 12<x<=15

P(15)=2/36, F(x)=25/36, ha 15<x<=16

P(16)=1/36, F(x)=26/36, ha 16<x<=18

P(18)=2/36, F(x)=28/36, ha 16<x<=20

P(20)=2/36, F(x)=30/36, ha 20<x<=24

P(24)=2/36, F(x)=32/36, ha 24<x<=25

P(25)=1/36, F(x)=33/36, ha 25<x<=30

P(30)=2/36, F(x)=35/36, ha 30<x<=36

P(36)=1/36, F(x)=36/36, ha 36<x

Várhatóérték:

M=441/36

2020. máj. 3. 19:18
 2/2 anonim ***** válasza:

A négyzet várhatóértéke:

V=8281/36


Szórás:

D=sqrt(V-M^2)=8,94


Ha jól számoltam.

2020. máj. 3. 19:25