Valaki segít légyszíves matekban?


Az összes többi feladatot megoldottam, de ezt nem tudom, hogy kell.

Írja le az egyenesnek az egyenletét, ami áthalad az origón és merőleges y = −2x+1 egyenesre.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget :)



2020. máj. 4. 15:22
 1/3 anonim ***** válasza:
32%

Az eredeti egyenes meredeksége -2 (ez áll az x előtt), ezért a keresett egyenes meredeksége 2.

Felírható a keresett egyenes y=mx+b alakban, ahol m=2, tehát y=2x+b, innen kell a b értéke. Tudjuk, hogy áthalad a (0,0) ponton (origó), ezért ha x=0-t és y=0-t beírunk az egyenletbe: 0=2*0+b, megkapjuk, hogy b=0.

Az egyenes egyenlete tehát y=2x

2020. máj. 4. 15:35
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Két merőleges egyenes meredeksége közti összefüggés: m1*m2=-1, ebből kijön hogy m2=1/2, és nem 2.
2020. máj. 4. 15:49
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést, tényleg, akkor a meredekség m=1/2, az egyenlet pedig y=x/2
2020. máj. 4. 15:59