Holnap írunk matekból, és már péntek óta gyakorlok rá, de akárhogy próbálom mindig elrontok valamit... hogyan kell?2021. jan. 25. 16:25
1/5 anonim válasza:
1) a nevezők szorzattá alakítása
2) értelmezési tartomány megadása (A nevezők nem lehetnek 0.)
3) közös nevezőre hozás (A nevezők legkisebb közös többszöröse.)
2/5 anonim válasza:
Nem értem, hogy az 1-es miért lett lepontozva, mert a lényeget leírta.
Kérdező; egyszerűbb, hogyha kiírsz olyan feladatokat, amiket nem sikerült megoldani. Azon keresztül meg tudjuk mutatni a lépéseket.
3/5 anonim válasza:
A pontozással nem kell itt törődni. Hozzá nem értők - talán szórakozásból - összevissza értékelnek.
4/5 A kérdező kommentje:
Itt egy példa: x+1/x+2+2x-3/2-x+x^2+2x+4/x^2-4=
2021. jan. 25. 19:20
5/5 anonim válasza:
Szerintem egy így van:
(x+1)/(x+2)+(2x-3)/(2-x)+(x^2+2x+4)/(x^2-4)= (1)
=(x+1)/(x+2)-(2x-3)/(x-2)+(x^2+2x+4)/((x-2)(x+2))= (2)
x nem -2 és x nem 2
=((x+1)(x-2)-(2x-3)(x+2)+x^2+2x+4)/((x-2)(x+2)=
...