Algebrai törtek összeadása, kivonása! Egyszerűen nem értem, hogyan kell ezt?

Holnap írunk matekból, és már péntek óta gyakorlok rá, de akárhogy próbálom mindig elrontok valamit... hogyan kell?
2021. jan. 25. 16:25
 1/5 anonim ***** válasza:
58%

1) a nevezők szorzattá alakítása

2) értelmezési tartomány megadása (A nevezők nem lehetnek 0.)

3) közös nevezőre hozás (A nevezők legkisebb közös többszöröse.)

2021. jan. 25. 16:31
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy az 1-es miért lett lepontozva, mert a lényeget leírta.


Kérdező; egyszerűbb, hogyha kiírsz olyan feladatokat, amiket nem sikerült megoldani. Azon keresztül meg tudjuk mutatni a lépéseket.

2021. jan. 25. 17:33
 3/5 anonim ***** válasza:
56%
A pontozással nem kell itt törődni. Hozzá nem értők - talán szórakozásból - összevissza értékelnek.
2021. jan. 25. 17:52
 4/5 A kérdező kommentje:
Itt egy példa: x+1/x+2+2x-3/2-x+x^2+2x+4/x^2-4=
2021. jan. 25. 19:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem egy így van:

(x+1)/(x+2)+(2x-3)/(2-x)+(x^2+2x+4)/(x^2-4)= (1)

=(x+1)/(x+2)-(2x-3)/(x-2)+(x^2+2x+4)/((x-2)(x+2))= (2)

x nem -2 és x nem 2

=((x+1)(x-2)-(2x-3)(x+2)+x^2+2x+4)/((x-2)(x+2)=

...

2021. jan. 25. 19:29