Összeadás illetve kivonás esetében hogy vannak ezek a dolgok?


1. példa


5760

+1521

-----


Itt az egyeseknél 1+0=át nem igazán értem. A végeredény 0 vagy 1, és miért, mi a szabály?


2. példa


7681

-4781

-----


A egyesek helyén lévő számok hogy értendők? 1-hez, hogy 1 legyen kell adni 0-át? Akkor ebben az esetben a végeredmény 0 vagy 1?


3. példa:


7960

-1823

-----


Ismét csak az egyesek helyén lévő számok... 3-hoz, hogy 0 legyen, vagy(!) 3-hoz, hogy 10 legyen a helyes olvasat? És mi a végeredmény, és miért?


Most kezdtem átismételmi a régi matematikai műveleteket, de ezeket totál elfelejtettem.


2020. júl. 30. 23:41
 1/6 anonim ***** válasza:

1


5760

+1521

=7281


1+0=1

2+6=8

5+7=12 leírod a 2t, marad az 1. mert ugye 12

5+1+1=7


2


7681

-4781

=2900


1hez hogy egy legyen kell adni 0at

8hoz hogy 8 legyen kell adni 0at

7hez hogy 16 legyen kell adni 9et, marad az 1

4+1=5 5höz 7legyen kell adni 2t


3


7960

-1823

=6137


3hoz hogy 10 legyen kell adni 7et, marad az 1

2+1=3 3 hoz kell 3 hogy 6 legyen

8hoz 1 hogy 9 legyen

1hez 6ot hogy 7 legyen

2020. júl. 31. 00:01
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
fejtsd ki! nem tudod hogy kell összeadni kivonni?
2020. júl. 31. 00:03
 3/6 A kérdező kommentje:

Tudok összeadni és kivonni, csak bizonyos szabályokat nem értek, amik főleg a nullával való műveletekre vonatkozik.


Pl. hogy a harmadik példában a nulla 10-es számként, vagy 0-nak értelmezendő. Úgy tűnik az 1. válaszoló alapján, hogy előbbi.


Majd holnap (vagyis ma) áttanulmányozom. Köszönöm a választ

2020. júl. 31. 00:26
 4/6 anonim ***** válasza:

Na, én belezavarodtam, mit nem értesz?

0+1 esetében hogy merül fel benned, hogy nem 1, hanem 0 az eredmény? A semmihez adj 1-et, mennyid lesz?


1-hez, hogy 1 legyen, szintén hogy merült fel, hogy 1 az eredmény?

Próbálj nem pótlással, hanem elvétellel számolni. Vagyis 1-ből 1 az 0. Nem 1, mert hogyan, de mégis?


A 3. példánál is számolj elvétellel, ha a pótlás összezavar. 0-ból ha elveszel 3-at, (-)7 marad. Vagy 10-ből 3-at, akkor 7.


Egyébként pótlással számolandó, és "3-hoz, hogy 10 legyen" az alapgondolat, de közben már a 10-es egyesét ugye jegyzed a tizes helyiértéken, hogy majd ne felejtsd el kivonni az is a következő körben.

2020. júl. 31. 08:32
 5/6 anonim ***** válasza:

0 + bármi = bármi

0 * bármi = 0

0 - bármi = -bármi

bármi - 0 = bármi

0 : bármi = 0

bármi : 0 = nem értelmezett

2020. júl. 31. 10:26
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat utólag is!
2020. aug. 2. 16:49