Ha összesen 1000 Ft-om van és?


... bemegyek a lottózóba, ahol beadom az ablakon az 1000 Ft-ot és kiadnak 3115 Ft-ot, azután beadok 1650 Ft-ot és kiadnak 940 Ft-ot, azután beadok 1200 Ft-ot és nem adnak ki semennyit,


akkor nyereséges vagy veszteséges volt a játékom?


Mennyi pénzem maradt, ha maradt?



Köszönöm a segítséget.



2018. márc. 5. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
-1000 + 3115 - 1650 + 940 - 1200 = ?
2018. márc. 5. 12:12
 2/6 A kérdező kommentje:
..de miért -1000 -ről indulok? Amikor kiadom az egyetlen 1000 Ft-at, akkor 0 -ról (nem mínuszról!) indulok, nem?
2018. márc. 5. 12:16
 3/6 anonim ***** válasza:
A felírt példa azt mutatja meg, hogyan változott a pénzed, azaz az 1. kérdésre ad választ. Ezt az értéket kell hozzáadnod a kezdeti tőkédhez (ami 1000 Ft), és akkor megkapod, mennyi pénzed lett végül.
2018. márc. 5. 12:18
 4/6 A kérdező kommentje:

tehát:


-1000 + 3115 - 1650 + 940 - 1200 = 205 ( Ft )


ez volt a pénzem mozgásának az eredménye,


ezt hozzá kell adnom a kezdeti 1000 Ft-hoz.



Így 1205 Forinttal a zsebemben jövök ki a lottózóból.



Jól értelmezem?

2018. márc. 5. 12:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen.
2018. márc. 5. 12:35
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. márc. 5. 13:50