... bemegyek a lottózóba, ahol beadom az ablakon az 1000 Ft-ot és kiadnak 3115 Ft-ot, azután beadok 1650 Ft-ot és kiadnak 940 Ft-ot, azután beadok 1200 Ft-ot és nem adnak ki semennyit,
akkor nyereséges vagy veszteséges volt a játékom?
Mennyi pénzem maradt, ha maradt?
Köszönöm a segítséget.
2018. márc. 5. 11:31
1/6 anonim válasza:
-1000 + 3115 - 1650 + 940 - 1200 = ?
2/6 A kérdező kommentje:
..de miért -1000 -ről indulok? Amikor kiadom az egyetlen 1000 Ft-at, akkor 0 -ról (nem mínuszról!) indulok, nem?
2018. márc. 5. 12:16
3/6 anonim válasza:
A felírt példa azt mutatja meg, hogyan változott a pénzed, azaz az 1. kérdésre ad választ. Ezt az értéket kell hozzáadnod a kezdeti tőkédhez (ami 1000 Ft), és akkor megkapod, mennyi pénzed lett végül.
4/6 A kérdező kommentje:
tehát:
-1000 + 3115 - 1650 + 940 - 1200 = 205 ( Ft )
ez volt a pénzem mozgásának az eredménye,
ezt hozzá kell adnom a kezdeti 1000 Ft-hoz.
Így 1205 Forinttal a zsebemben jövök ki a lottózóból.
Jól értelmezem?
2018. márc. 5. 12:27
6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. márc. 5. 13:50