Mennyi tizenhatnak a négy nyolcada?

Magyarázattal fogadom el :D

2018. jún. 21. 20:46
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
8, mert 16 fele annyi.
2018. jún. 21. 20:49
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

16*(4/8)

Magyarázat? Minek? Ha elvégezted legalább az általános iskola ötödik osztályát akkor nincs rá szükséged.

2018. jún. 21. 20:51
 3/10 A kérdező kommentje:

Elég sok sulit elvégeztem, nem azért volt a kérdés.

Hanem ma volt az észbontókban és kíváncsi vagyok hányan tudnák levezetni :D :P

2018. jún. 21. 20:56
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

A nagyapám csak négy osztályt végzett, de így magyarázta meg:

A 16 az nyolc nyolcad, tehát a négy nyolcad lesz a fele, tehát 8.

2018. jún. 21. 20:58
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem 8, de öcsémnél van a számológépem, függvénytáblázatban meg nem találom a képletet rá, úgyhogy most nem tudom levezetni. De szerintem 8.
2018. jún. 21. 21:05
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Ezen mit kell "levezetni"?
2018. jún. 21. 21:08
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

Bocs, de ezen mit kell levezetni? Feltételezhetően tanultad, hogy hogyan kell elvégezni a műveletet:


16*(4/8) = (a számlálót beszorozzuk 16-al) = 64/8 = 8


Ha ezt nem tudtad, akkor elég nagy hiányosságaid vannak matekból szvsz.

2018. jún. 21. 23:34
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: Ember olvasd el amit írtam a kommentelők között.
2018. jún. 22. 20:47
 9/10 Ignis Subdialis ***** válasza:
57%

Ennek a "magyarázata" az alapműveletek magyarázatával egyenlő. Tizenhatot nyolc részre bontunk, azaz elosztjuk nyolccal, tehát 16 : 8 = 2. A kettőspont az osztás jele, a 8 és a 2 közötti két vonal pedig az egyenlőségjel, ami azt mutatja, hogy akármi is van az egyenlőségjel két oldalán, azok értéke megegyezik. Vagyis a megfejtés 2. Mondhatjuk úgy is, hogy 16 nyolcada az 2.

Ez egy nyolcad. De nekünk ebből 4 kell. Tehát megszorozzuk a kettőt néggyel, vagyis 2×4 = 2+2+2+2 = 4+4 = 8

A 2 és 4 közötti, egymást derékszögben metsző, ferdén álló két vonalka a szorzásjel, ami azt mutatja meg, hogy négyszer kell összeadni a kettőt vagy fordítva, kétszer a négyet. A másik hasonló, de függőleges és vízszintes egymást metsző vonalka az összeadásjel, itt azt szemlélteti, hogyan számoljuk ki a szorzást, ha nem vágtuk be annak idején a szorzótáblát. A végeredmény pedig ismét a két párhuzamos vonal után látható a sor végén.

2018. jún. 22. 23:53
 10/10 anonim ***** válasza:

#8: "Elég sok sulit elvégeztem, nem azért volt a kérdés."


Ebből továbbra sem derül ki a számomra, hogy milyen levezetésre gondolsz, ha nem arra, amit írtam. Amit a #4-es írt az ugyanaz, mint amit én írtam, csak ő először közös nevezőre hozta és nem matematikai jelekkel fogalmazta meg, hanem szöveggel.


De akkor nézzük dedós szintjén:


Képzelj el egy számegyeset. Jelöld be rajta a 0-át és a 16-ot. A feladat ugye az, hogy 16*(4/8), ezért a 0 és a 16 közötti részt oszd fel 8-felé. Ezek után nincs más dolgod, mint behúzod az első 4 db. 8-as beosztásodat, majd megnézed hol ér véget a vonal: A 8-nál. Tehát 16 4/8-ada, az 8-al egyenlő.


De ugyanezt el lehet magyarázni úgy is, hogy rajzolsz egy kört és azt osztod fel.


Ezek közül számodra melyik az elfogadható "levezetés"? Mint általános iskolás anyag egyébként.

2018. jún. 23. 00:32