Kizcar kérdése:

Hányan vagyunk benne a buliba, ha...?


Benne vagyok én, 5 rokonom, minden rokonomnak 5 barátja és minden barátjának 5 haverja.


Már eredményre jutottam, viszont nem vagyok biztos benne.


Szerintem...


5 haver minden 5 barátnak 5x5=25 haver

25 haver + 5 barát=30 fő

és ez a 30 fő minden 5 rokonommal van: 5x30=150 személy

150 személy + 5 rokon=155 emberke

és vagyok én 155+1=156

tehát 156an vagyunk benne.


akkor a képlet szerintem (5^3)+(5^2)+5+1=156


ha ez helyes, akkor viszont nem értem, hogy a képletbe, hogyan jön be a +5, pedig ez kell az eredményhez, de nem tudom hová tenni.


szerintetek?



2020. máj. 30. 10:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

te: 1

rokonok: 5

barátok: 5 * 5 = 25

haverok: 5 * 25 = 125

1 + 5 + 25 + 125 = ?

2020. máj. 30. 10:19
 2/6 A kérdező kommentje:

Pici kiegészítés a képlethez az érthetőbbség kedvéért:

(5^3) 5 haver x 5 barát x 5 rokon

+(5^2) 5 barát x 5 rokon

+5 ez az amit nem tudok, hogy mik vagy kik

+1 ez vagyok én

2020. máj. 30. 10:28
 3/6 A kérdező kommentje:

Ja, igen valami már kápíse, értem, csak még homályos.

És mindenkinek kösz a válaszát.

2020. máj. 30. 10:32
 4/6 A kérdező kommentje:
Oké, értem, csak túlbonyolítottam.
2020. máj. 30. 10:38
 5/6 anonim ***** válasza:
76
2020. máj. 30. 12:30
 6/6 anonim ***** válasza:
52%

56 bocsi!!

56

#5 voltam

2020. máj. 30. 12:32