2020. jan. 18. 12:56
1/1 anonim válasza:
Legyen az osztály létszáma n.
Ekkor 2 embert (n alatt a 2) módon lehet kiválasztani.
Ha 2*n ember lenne, akkor (2n alatt a 2) módon.
A szöveg szerint:
(n alatt a 2) + 852 = (2n alatt a 2).
Azaz n!/(2!*(n-2)!) + 852 = (2n)!/(2!*(2n -2)!)
Tehát n(n-1) + 1704 = 2n(2n-1).
Innen másodfokú egyenlet.