Koszinusz tétellel kéne kiszámolnom de sehogy sem jön ki. Valaki?


a=x

b=20

c=30

alfa=40°

Ha valaki tudja elég ha rávezet.



#matematika #koszinusztétel #Szinuszkoszinusz
2021. jan. 22. 08:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
a^2=b^2+c^2-2bc*cos(alfa)
2021. jan. 22. 08:52
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezzel a képlettel számoltam de nekem valami hülyeség jött ki😅
2021. jan. 22. 09:46
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

x^2=20^2+30^2-2*20*3*cos40° => x=19,51

°-ra van állítva a számológéped?

2021. jan. 22. 10:18
 4/4 A kérdező kommentje:
Sikerült köszönöm csak béna voltam. Nem tudom mit csináltam rosszul eddig de most kijött.😁
2021. jan. 22. 11:18