Konkrétan a 70 alatt a 3-at kell kiszámítanom, de a számológépemnek 69! a legnagyobb szám amit még ki tud számolni.

2017. jan. 27. 14:17
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
70! = 1,19785717 × 10^10 meghaladja a gogol értéket, és semmi haszna gyakorlatban, ezért fölösleges lenne, hogy azzal számolj. Egyszerűsíteni 70!-t úgy tudnál esetleg, hogy 69! x 70 és egye meg, amit kaptál :D De túlságosan brutális érték.
2017. jan. 27. 14:28
 2/8 A kérdező kommentje:
Próbáltam a 69!x70-et, azt sem számolta ki. Sajnos ez a feladat hogy ekkora számokkal kell dolgoznom, mit tudok ezzel kezdeni?
2017. jan. 27. 14:33
 3/8 dq ***** válasza:
100%

Van másik képlet is. 70 alatt 3 = 70/3 * 69/2 * 68/1


Ez mûködik tetszõleges (a alatt b)-re, hogy a/b * (a-1)/(b-1) stb amíg b el nem fogy.

2017. jan. 27. 14:40
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Vagy olyan alakban hagyod, vagy használod a definíciót; például a (70 alatt a 26)=70!/(26!*(70-26)!)=70!/(26!*44!), a számláló felírható úgy, hogy 70*69*...*44!, így lehet vele egyszerűsíteni, így marad


70*69*...*44/26!, ezután lehet sakkozgatni, hogy mit mivel tudsz egyszerűsíteni.


Ha tudományos számológéped van, akkor elvileg ezt az egyszerűsítgetést megcsinálja, ha beírod (n alatt a k) alakban a kifejezést, de még akkor is, ha a fenti törtes alakban adod meg az értéket.


Ha jól számoltam, akkor az értéke 491.631.088.661.671.764.960.

2017. jan. 27. 14:43
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
"70*69*...*44/26!", itt valójában 70*69*...*45/26! van.
2017. jan. 27. 14:44
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2017. jan. 27. 14:50
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

70 alatt a 3 = 70 NCR gomb majd 3 = 54740


Ha nincs NCR gomb a számológépeden akkor behelyettesítesz az n alatt a k képletébe:

70 alatt a 3 = 70!/(3!*67!)=67!*68*69*70/(3!*67!)= 54740

2017. jan. 27. 20:25
 8/8 Tom Benko ***** válasza:
Konkrétan a definíció alapján lehet, ahogy mutatták is fentebb, csak némi kreativitás kell hozzá. De lehet úgy is, hogy \dbinom{n}{k}=\dbinom{n-1}{k-1}+\dbinom{n-1}{k}, így elég a 69!. Vagy használod a Stirling-formulát: n!\approx\sqrt{2n\pi}\left(\frac{n}{e}\right)^{n}, és a hatványozás azonosságait.
2017. jan. 28. 12:58