2018. okt. 14. 11:49
1/1 anonim válasza:
a)
1 s alatt: 15 radián
1 kör: 2π radián
1 s alatt 15/(2π) = 2,387 kör.
b)
A centripetális gyorsulás: v² / r, ahol v a kerületi sebesség. Kellene a kör sugara. A kerületi sebességet tudjuk, 2 m/s. Azt már kiszámoltuk, hogy 1 s alatt 2,387 kört tesz meg a test.
Ha 2,387 kör ==> 2 m
akkor 1 kör ==> 2 m / 2,387 = 0,838 m
r = 0,838 m / 2π = 0,133 m
a = 4 m²/s² / 0,133 m = 30 m/s²
m = F / a = 15 N / 30 m/s² = 0,5 kg