A benzinmotoros óránként 16litert fogyaszt. Milyen átmérőjű cső kell ha a szükséges áramlási sebesség 0,1 M/S?

Nekem 7,138 jött ki. Könyv szerint:7,5 ez csak kerekített vagy rossz a számolás?
2018. máj. 20. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Akkor elírhattál valamit.


A térfogatáram Q=A*v=(D^2*pi/4)*v ebből


D=gyök(4*Q/(pi*v))


behelyettesítve: D=7,522 mm.


Érted?

2018. máj. 20. 18:26
 2/4 A kérdező kommentje:
Világos csak az a bibi, hogy 14mm jön ki.
2018. máj. 20. 20:00
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor rosszul osztottál valamit. A helyes eredmény az, amit leírtam, addig számolsz, míg az ki nem jön.
2018. máj. 22. 13:26
 4/4 A kérdező kommentje:
kijött. az időt váltottam át rosszul.
2018. máj. 23. 20:44