Nekem 7,138 jött ki. Könyv szerint:7,5 ez csak kerekített vagy rossz a számolás?2018. máj. 20. 15:53
1/4 anonim válasza:
Akkor elírhattál valamit.
A térfogatáram Q=A*v=(D^2*pi/4)*v ebből
D=gyök(4*Q/(pi*v))
behelyettesítve: D=7,522 mm.
Érted?
2/4 A kérdező kommentje:
Világos csak az a bibi, hogy 14mm jön ki.
2018. máj. 20. 20:00
3/4 anonim válasza:
Akkor rosszul osztottál valamit. A helyes eredmény az, amit leírtam, addig számolsz, míg az ki nem jön.
4/4 A kérdező kommentje:
kijött. az időt váltottam át rosszul.
2018. máj. 23. 20:44