Hol fogom az életben használni a logaritmust érettségin és honfoglalón kívül?
Pénzismeretet tanulnál matematika nélkül? Ez valami vicc, ugye? Nem árt tudatosítanod magadban, hogy amit te matekból középiskolában tanulsz, azok csak nagyon az alapok. Mondjuk a városligeti Király-domb a Csomolungmához képest. És te már ettől is ki vagy akadva.
Az nem KRESSZ, hanem KRESZ, önvédelemoktatásért meg iratkozz be egy tanfolyamra.
Egyébként ennyivel még kasszásnak sem vennének fel egy boltba. Ha normális életet akarsz normális fizetéssel, akkor tanulj valami olyasmit, amivel magas hozzáadott értékű munkát tudsz végezni magas színvonalon.
Ahhoz pedig, hogy ne egy műveletlen paraszt maradj, nem árt egy kis irodalom, zene, törtémelem és művészetek. Ettől ugyanis nem anyagilag, hanem lelkileg leszel gazdagabb. De ez nagyrészt inkább rád lesz bízva. Aki igénytelen, az tájékozatlan és szűklátókörű lesz egész életében.
Ha jól látom, még nem írták előttem: radiokarbon kormeghatározásos feladatoknál is kell időnként alkalmazni. Illetve pszichológiában is van ilyen, hogy (talán így van, ha valaki pontosabban tudja, javítson ki), hogy egy adott döntés meghozatalára fordított idő arányos a választási lehetőségek számának kettes alapú logaritmusával.
Én egyébként most vagyok 11.-es, és pont ennél a témánál jöttem rá, hogy nem azért kell matekot tanulni, hogy pl. bármilyen egyenletet meg tudjak oldani, hanem hogy fejlődjön a logikai gondolkodásom. Egy tanárom szokta mondogatni, hogy a zene, a matematika és a nyelvek ugyanannak az agyterületnek a fejlődését segítik. Nyelvekről jut eszembe, írtam ebben a tanévben nyelvtan OKTV-t, és a 13. feladat grafikonról és ábráról való következtetésleolvasás volt a klímaváltozással kapcsolatban. Oda volt alá írva, hogy kvázi-logaritmikus skála. Szóval ott van az a matekkönyveken kívül is. :)
A radiokarbon kormeghatározás, és a pszichológia is szakterületek . És ha matekos szakterületekről beszélünk,
akkor senkinek nem ezek jutnak eszükbe, hanem pl. minden egyes mérnöki, természettudományos, informatikai, és majdnem minden egyes gazdasági egyetemi szak, és munkakör, amik nélkül nem működne a világunk.
15ös válaszoló ne kevergesd a fogalmakat. A pszichiáter egy orvos, a pszichológus pedig pszichológus. A kettőnek nincs egymáshoz köze.
Mindkettő használja a természettudományt de nehézségben a pszicho nem veszi fel a versenyt az orvosival. Pszichón kognitív idegtudományt tanultunk meg némi hormonrendszert. Egy pszichiáter meg kemény +6 év orvosi után ismer minden rezdülést a fejtetőtől a lábujjig neuróból. Őrültség ebbe belekeverni a pszichiátriát az a természettudományokon belül az orvostudományokhoz tartozik. Pszichológusként az ember háttere érdekel jobban. A lelkét befolyásolják nem a testét
Mielőtt valaki túl okos lesz csak közlöm hogy mindkét területhez volt szerencsém
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!