Valaki segitene megoldani ezt az absztrakt algebra feladatot gyorsan?


Legyen R+ a pozitív valós számok halmaza. Mutassa meg, hogy az (Z x R+, o ) (a,b)o(c,d) = (a+c, bd) algebra csoport!


Nagyon köszönöm előre is!


2021. jan. 12. 09:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

(a+c,bd) eleme ZxR (Zárt a halmaz a o műveletre.)

A o asszociatív és kommutatív, mert az összeadás és a szorzás is az.

(0,1) egységelem, mert (a,b)o(0,1)=(a+0,b*1)=(a,b)

Az (a,b) inverze (-a,1/b), mert

(a,b)o(-a,1/b)=(a+(-a), b*1/b)=(0,1)

2021. jan. 12. 09:37
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon szépen köszönöm!!!
2021. jan. 12. 10:13