Absztrakt algebra feladatok megoldásban valaki?


Valaki tudna segíteni ezeknek a feladatoknak a megoldásában?


1.)Mutassa meg, hogy az (Z, °), ahol x°y = x+y+1 algebra félcsoport! Van-e egységelem ill. zéruselem az adott algebrában? Ha létezik egységelem, határozza meg, hogy mely elemeknek létezik inverze, és adja meg az inverz elemeket!


2.)Mutassa meg, hogy az (A,°), A = (2^n :n eleme Z) algebra csoport!


3.)Tekintsük az (Zˇ6,?) csoportot, ahol Zˇ6 = {0,1,2,3,4,5} és m(XOR)n egyenlő az m+n szám 6-tal való osztása maradékával. Adja meg az egységelemet a Z˘6-ban! Adja meg 1 és 3 inverzét! Adja meg a [2] részcsoportot és o(2)-t!



2021. jan. 9. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:

1)

(x°y)°z=(x°y)+z+1=x+y+z+2

x°(y°z)=x+(y°z)+1=x+y+z+2

Asszociatív a művelet => félcsoport

A ° kommutatív

Egységelem keresése:

x°e=x

x+e+1=x

e=-1 => az egységelem a -1

Zéruselem keresése:

x°z=z

x+z+1=z

Nincs zéróelem

x°x^(-1)=-1

x+x^(-1)+1=-1

x+x^(-1)=-2

x^(-2)=-2-x

2021. jan. 9. 20:25
 2/6 anonim ***** válasza:
2) Ha a ° ugyanaz, ami az 1)-ben akkor nem is algebra.
2021. jan. 9. 20:30
 3/6 A kérdező kommentje:
Oh,értem. Köszönöm! Nagy segítség volt!
2021. jan. 9. 20:40
 4/6 A kérdező kommentje:
És a [0,1,°] algebrára teljesül, hogy félcsoport?
2021. jan. 9. 20:43
 5/6 anonim ***** válasza:
[0,1,°] mit jelöl?
2021. jan. 9. 20:45
 6/6 A kérdező kommentje:
Csak ennyi van megadva. A kérdés az, hogy félcsoportot alkot-e ez az algebra.
2021. jan. 9. 20:51