Segít valaki sürgősen az Algebra házimba?


5 vízcsap egy 80 m³ térfogatú medencét 10 óra alatt tölt meg.

a.)Mennyi idő alatt tölti meg a medencét 2 vízcsap?

b.)Mennyi idő alatt folyik a medencébe 5 vizcsapbol 10 m³viz?

c.)Hát 2 vízcsapból 40 m³ víz?

d.)Mekkora egy vízcsap hozama?(liter/óra)



2020. dec. 12. 14:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

5 csap 80m3 10óra akkor:

1 csap 80m3 50óra

2 csap 80m3 25óra a, válasz

1 csap 10m3 50/8 óra

5 csap 10m3 10/8 =1,25óra = 1 óra 15 perc b, válasz

1 csap 40m3 25óra

2 csap 40m3 12,5óra=12óra 30 perc c, válasz

1 csap 8/5m3 1óra ; =1,6m3 = 1600cm3 = 1600L d, válasz

2020. dec. 12. 14:21
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

d) 1 vízcsap 1h alatt 80/50=8/5m^3 vizet tölt


a)

2 vcs 1h 16/5m^3

2 vcs 80/(16/5)=25h alatt tölti meg a medencét.


b)

5vcs 1h 8m^3

5vcs xh 10m^2 => x=10/8h


c)

25/2h

2020. dec. 12. 14:27
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:))
2020. dec. 12. 15:22