5 vízcsap egy 80 m³ térfogatú medencét 10 óra alatt tölt meg.
a.)Mennyi idő alatt tölti meg a medencét 2 vízcsap?
b.)Mennyi idő alatt folyik a medencébe 5 vizcsapbol 10 m³viz?
c.)Hát 2 vízcsapból 40 m³ víz?
d.)Mekkora egy vízcsap hozama?(liter/óra)
2020. dec. 12. 14:11
1/3 anonim válasza:
5 csap 80m3 10óra akkor:
1 csap 80m3 50óra
2 csap 80m3 25óra a, válasz
1 csap 10m3 50/8 óra
5 csap 10m3 10/8 =1,25óra = 1 óra 15 perc b, válasz
1 csap 40m3 25óra
2 csap 40m3 12,5óra=12óra 30 perc c, válasz
1 csap 8/5m3 1óra ; =1,6m3 = 1600cm3 = 1600L d, válasz
2/3 anonim válasza:
d) 1 vízcsap 1h alatt 80/50=8/5m^3 vizet tölt
a)
2 vcs 1h 16/5m^3
2 vcs 80/(16/5)=25h alatt tölti meg a medencét.
b)
5vcs 1h 8m^3
5vcs xh 10m^2 => x=10/8h
c)
25/2h
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:))
2020. dec. 12. 15:22