4x-(3x+6)=7-3(x+11)2021. jan. 10. 13:26
1/5 anonim válasza:
Nem értwm, mit kell ezen "magyarázni"????
Eygszerüen felbontod a zárójelet és rendezed az egyenletet.
3(x+11) = 3x + 33
2/5 anonim válasza:
Mit kéne ezen magyarázni? Rendezed az egyenletet, és lőn a megoldás!
4/5 anonim válasza:
Utolsónál a jó megoldás! Tessék, it van lépésekben is:
4x-(3x+6)=7-3(x+11)
4x=7-3x-33+3x+6
4x = 7 - 33 + 6
4x = -20
x = -5
5/5 anonim válasza:
4x-(3x+6)=7-3(x+11)/zárójel felbontás
4x-3x-6=7-3x-33/összevonás
x-6=-26-3x/+6
x=-20-3x/+3x
4x=-20/:4
x=-5
Ha bármi kérdésed van írj