SÜRGŐS! Valaki el tudná magyarázni ezt a matek egyenletet?

4x-(3x+6)=7-3(x+11)

2021. jan. 10. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem értwm, mit kell ezen "magyarázni"????

Eygszerüen felbontod a zárójelet és rendezed az egyenletet.

3(x+11) = 3x + 33

2021. jan. 10. 13:29
 2/5 anonim ***** válasza:
Mit kéne ezen magyarázni? Rendezed az egyenletet, és lőn a megoldás!
2021. jan. 10. 13:30
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

4x-6=-26


4x=-20


x=-5

2021. jan. 10. 15:30
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsónál a jó megoldás! Tessék, it van lépésekben is:



4x-(3x+6)=7-3(x+11)


4x=7-3x-33+3x+6

4x = 7 - 33 + 6

4x = -20

x = -5

2021. jan. 10. 16:39
 5/5 anonim válasza:

4x-(3x+6)=7-3(x+11)/zárójel felbontás

4x-3x-6=7-3x-33/összevonás

x-6=-26-3x/+6

x=-20-3x/+3x

4x=-20/:4

x=-5


Ha bármi kérdésed van írj

2021. márc. 11. 21:32