Írjuk fel annak a körnek az egyenletét, amelynek a középpontja a (6;7) pont és érinti az 5x-12y-24=0 egyenest! Segítséget kérnék, valaki el tudja ezt nekem magyarázni?


2020. ápr. 20. 17:32
 1/2 anonim ***** válasza:

A keresett kör sugara a középpont és az egyenes távolsága:

r=|5*6-12*7-24|/sqrt(5^2+12^2)=78/13=6


A kör egyenlete: (x-6)^2+(y-7)^2=36

2020. ápr. 20. 17:36
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszünöm a gyors választ! :)
2020. ápr. 20. 17:37