2020. ápr. 20. 17:32
1/2 anonim válasza:
A keresett kör sugara a középpont és az egyenes távolsága:
r=|5*6-12*7-24|/sqrt(5^2+12^2)=78/13=6
A kör egyenlete: (x-6)^2+(y-7)^2=36
2/2 A kérdező kommentje:
Köszünöm a gyors választ! :)
2020. ápr. 20. 17:37