2016. dec. 19. 15:31
1/3 anonim válasza:
Hát, van nekünk egy olyan képletünk, hogy d=gyök((x1-x2)^2+(y1-y2)^2), ahol (x1;y1) és (x2;y2) a pontok koordinátái.
Másik megoldás, hogy felrajzolod a két pontot, majd a pontokon keresztül rajzolsz egy-egy párhuzamost az x és y tengelyekkel, ekkor kapsz egy derékszögű háromszöget amelyeknek le tudod olvasni a hosszukat, innentől már csak egy Pitagorasz-tétel kell a pontok távolságának kiszámításához. Ez persze ugyanaz, mintha a képlettel számoltál volna, de ez szemléletesebb.
2/3 A kérdező kommentje:
A kör egyenletébe csak simán behelyettesítek?
C(4;6) => u=4 v=6
P(7;11) => x0=7 y0=11
(7-4)^2 + (11-6)^2 = gyök(38 => r = kb. 5,83
Nem tudom jól gondolkodtam-e?
2016. dec. 19. 15:36
3/3 anonim válasza:
Igen, végülis abból is kijön, ami mondjuk nem véletlenül olyan alakú, amilyen.