Ha adott egy kör középpontja C (4;6) és egy P (7;11) pont akkor, hogy kellene a sugarat kiszámolni?


2016. dec. 19. 15:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát, van nekünk egy olyan képletünk, hogy d=gyök((x1-x2)^2+(y1-y2)^2), ahol (x1;y1) és (x2;y2) a pontok koordinátái.


Másik megoldás, hogy felrajzolod a két pontot, majd a pontokon keresztül rajzolsz egy-egy párhuzamost az x és y tengelyekkel, ekkor kapsz egy derékszögű háromszöget amelyeknek le tudod olvasni a hosszukat, innentől már csak egy Pitagorasz-tétel kell a pontok távolságának kiszámításához. Ez persze ugyanaz, mintha a képlettel számoltál volna, de ez szemléletesebb.

2016. dec. 19. 15:35
 2/3 A kérdező kommentje:

A kör egyenletébe csak simán behelyettesítek?

C(4;6) => u=4 v=6

P(7;11) => x0=7 y0=11

(7-4)^2 + (11-6)^2 = gyök(38 => r = kb. 5,83


Nem tudom jól gondolkodtam-e?

2016. dec. 19. 15:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, végülis abból is kijön, ami mondjuk nem véletlenül olyan alakú, amilyen.
2016. dec. 19. 18:12