2018. márc. 23. 08:22
1/2 anonim válasza:
Nem oldom meg helyetted, de:
1./ ismered a középpont koordinátáját,
2./ ismersz egy pontot a kerületén,
3./ ki kell/kéne tudnod számítani a két pont közti szakasz hosszát, ez a kör sugara,
4./ a középpont és a kör sugarának ismeretében felírható annak egyenlete.
.
Gondolkozz - és meg tudod oldani a feladatot!
2/2 sharkxxx válasza:
r^2 = (cx - px)^2 + (cy - py)^2
r^2 = (2 - 5)^2 + (-1 - 3)^2
r^2 = (-3)^2 + (-4)^2
r^2 = 9 + 16
r^2 = 25
r = gyök(25)
r = 5 (A kör sugara.)
x^2 + y^2 = r^2
(x - cx)^2 + (y - cy)^2 = r^2
(x - 2)^2 + (y - (-1))^2 = 5^2
(x - 2)^2 + (y + 1)^2 = 25 (A kör egyenlete.)