Hogy kell felírni annak a körnek az egyenletét amelynek középpontja a C (2;-1) pont és átmegy a P (5;3) ponton a körvonalon?


2018. márc. 23. 08:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem oldom meg helyetted, de:

1./ ismered a középpont koordinátáját,

2./ ismersz egy pontot a kerületén,

3./ ki kell/kéne tudnod számítani a két pont közti szakasz hosszát, ez a kör sugara,

4./ a középpont és a kör sugarának ismeretében felírható annak egyenlete.

.

Gondolkozz - és meg tudod oldani a feladatot!

2018. márc. 23. 08:55
 2/2 sharkxxx ***** válasza:

r^2 = (cx - px)^2 + (cy - py)^2

r^2 = (2 - 5)^2 + (-1 - 3)^2

r^2 = (-3)^2 + (-4)^2

r^2 = 9 + 16

r^2 = 25

r = gyök(25)

r = 5 (A kör sugara.)


x^2 + y^2 = r^2

(x - cx)^2 + (y - cy)^2 = r^2

(x - 2)^2 + (y - (-1))^2 = 5^2

(x - 2)^2 + (y + 1)^2 = 25 (A kör egyenlete.)

2018. márc. 23. 16:35