Egy szabályos háromszög alapú egyenes hasáb alapéle 15 cm hosszú, palástja:1550 cm2. Mekkora a térfogata és felszíne?
Köszönöm szépen a segítséget!
2021. jan. 8. 18:30
1/2 anonim válasza:
1550=45*m
m=1550/45=310/9
V=15^2*sqrt(3)/4*310/9
A=2*15^2*sqrt(3)/4+1550
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors segítséget!
2021. jan. 8. 21:10