Le tudná valaki vezetni ezt a matematika feladatot?


Egy szabályos háromszög alapú egyenes hasáb alapéle 15 cm hosszú, palástja:1550 cm2. Mekkora a térfogata és felszíne?

Köszönöm szépen a segítséget!



2021. jan. 8. 18:30
 1/2 anonim ***** válasza:

1550=45*m

m=1550/45=310/9

V=15^2*sqrt(3)/4*310/9

A=2*15^2*sqrt(3)/4+1550

2021. jan. 8. 18:34
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors segítséget!
2021. jan. 8. 21:10