Letudná valaki vezetni nekem ezt a 2 feladatot? Nekem nem nagyon megy pedig próbálkoztam 1 órát velük.


1.Leesett egy 2kg tárgy 56m-ről az a kérdés hogy mennyinél lesz a sebessége 20m/s


2.0,8 hatásfokú 2000w-tal működő villanymotor mennyi idő alatt tud egy 540 kg testet 20m-re felemelni



2018. ápr. 3. 18:18
 1/2 anonim ***** válasza:

v=g*t


20m/s = 10m/s^2 * t


t=2s


A másodperc szabadesés után lesz a sebesség 20m/s függetlenül a tömegétől és az ejtés magasságától. (Feltéve, hogy esik legalább 2 mp-t.)


Ezalatt megtett út:

s=g/2*t^2 = 5*2^2 = 20m


Tehát 36 méter magasan van a tárgy.


2)


Az emelési munka:


W = F*s

Tehát:

W = m*g*h = 540*10*20 = 108000J


A villanymotor 1mp alatt termel:

2000W*0,8*1s = 1600Ws = 1600J energiát.


t = 108000J/1600J = 67,5sec

2018. ápr. 3. 20:09
 2/2 A kérdező kommentje:
Megmentetted az életem köszönöm szépen
2018. ápr. 3. 20:31