1.Leesett egy 2kg tárgy 56m-ről az a kérdés hogy mennyinél lesz a sebessége 20m/s
2.0,8 hatásfokú 2000w-tal működő villanymotor mennyi idő alatt tud egy 540 kg testet 20m-re felemelni
2018. ápr. 3. 18:18
1/2 anonim válasza:
v=g*t
20m/s = 10m/s^2 * t
t=2s
A másodperc szabadesés után lesz a sebesség 20m/s függetlenül a tömegétől és az ejtés magasságától. (Feltéve, hogy esik legalább 2 mp-t.)
Ezalatt megtett út:
s=g/2*t^2 = 5*2^2 = 20m
Tehát 36 méter magasan van a tárgy.
2)
Az emelési munka:
W = F*s
Tehát:
W = m*g*h = 540*10*20 = 108000J
A villanymotor 1mp alatt termel:
2000W*0,8*1s = 1600Ws = 1600J energiát.
t = 108000J/1600J = 67,5sec
2/2 A kérdező kommentje:
Megmentetted az életem köszönöm szépen
2018. ápr. 3. 20:31